Категорія:Проект "Друге життя чи забуття?"

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Вступ

Незважаючи на те, наскільки швидким або потужним є комп’ютер коли він новий, з часом швидкість його роботи, здається, зменшується. Найсучасніший ПК може втратити потужність після встановлення десятки програм, анти шпигунського й антивірусного програмного забезпечення та завантаження величезної кількості небажаних файлів з Інтернету. Уповільнення відбувається поступово і його важко помітити . Основні причини чому погана продуктивність комп’ютера :

 • Захворювання 21 століття – віруси.
 • Перегрівання процесора.
 • Неполадки в роботі оперативної пам’яті.
 • Нестабільна робота жорсткого диска.
 • Неправильні настройки BIOS.
 • Неправильні налаштування служби Windows.
 • Фрагментація диска.
 • Неправильні настройки візуальних ефектів.

Збільшення продуктивності компютера в середовищі Windows

Дефрагментація

Дефрагментація — процес оновлення та оптимізації логічної структури розділу фізичного диску з метою забезпечити зберігання файлів у неперервній послідовності кластерів. Зазвичай використовується у файлових системах FAT та NTFS. Після дефрагментації прискорюється читання та запис файлів, а відповідно і робота програм. Дефрагментація жорсткого диска

 1. Щоб відкрити програму дефрагментації диска, натисніть кнопку Пуск, у полі пошуку введіть програма дефрагментації диска, а потім зі списку результатів виберіть пункт Програма дефрагментації диска.
 1. У розділі Поточний стан виберіть диск, який слід дефрагментувати.
 1. Щоб визначити, чи потрібно дефрагментувати диск, клацніть Аналізувати диск. Потрібен дозвіл адміністратораЯкщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити видалення, введіть пароль або надайте підтвердження.
 1. Після того як Windows завершить аналіз диска, можна перевірити відсоток фрагментації на диску у стовпці Останній запуск. Якщо значення більше 10%, диск потрібно дефрагментувати.
 1. Натисніть кнопку Дефрагментувати диск. Потрібен дозвіл адміністратораЯкщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити видалення, введіть пароль або надайте підтвердження.

Операція дефрагментації може тривати від кількох хвилин до кількох годин, залежно від розміру диска та рівня його фрагментації. Комп’ютером можна користуватися під час процесу дефрагментації.

Очищення реєстру

Перед описом, як очистити реєстр Windows 7, XP, Vista і 2000, коротко поясню, що таке очищення реєстру і для чого вона необхідна.

Очищення реєстру комп'ютера від невикористовуваних і тимчасових файлів, файлів журналів, буферів обміну ... від Інтернет історій (Google Chrome, Опери, Firefox, Internet Explorer, Safari ...) потрібна для звільнення вільного місця на жорсткому диску і більш швидкої роботи комп'ютера.

Очистити реєстр від непотрібних файлів можна за допомогою операційної системи Windows:


Для цього натисніть ПУСК - ВСЕ ПРОГРАМИ (Програми для XP) — Стандартні — Службові — Очищення диска. Процес може зайняти декілька хвилин в залежності від обсягу диска


Для очищення диска краще скористатися програмами-аналогами, які відрізняються своєю швидкодією.

Найпростіша у використанні і швидко завантажувана програма очищення реєстру Windows 7, XP, Vistа і 2000 — Ccleaner. Вона підходить як для 32-розрядних, так і 64-розрядних версій.

Після швидкого завантаження і установки цієї програми очищення реєстру Windows займе у Вас всього пару хвилин. Робити її треба після видалення непотрібної програми з комп'ютера або раз на два-три тижні. Скачати програму можна на офіційному сайті [[1]]

Пошук вірусів і шкідливих програм

Віруси і сторонні програми, зазвичай живуть самостійним життям, крім того, що завдають непоправний збиток операційній системі та інформації на жорсткому диску, можуть значно завантажувати фактично всі компоненти пристрою, знижуючи їх віддачу. Для того щоб підвищити продуктивність комп’ютера, слід періодично очищати його програмами-антивірусами.


Збільшення частоти процесора в середовищі BIOS

Для підвищення швидкодії процесорів, як центрального, так і графічного, розгін зводиться до підвищення тактової частоти. Для підвищення швидкодії пам'яті (в тому числі відеопам'яті) - до підвищення тактової частоти і зниження таймінгів. Для підвищення частоти роботи процесорів і пам'яті використовуються як вбудовані функції BIOS (в тому числі BIOS відеоадаптера), так і програмні засоби. У більшості випадків зростання тактової частоти центрального і графічного процесорів, а також модулів пам'яті супроводжується збільшенням розсіюваною потужності, що призводить до зростання температури розігнаних компонентів. Цьому явищу сприяє також часто застосовується для підвищення стабільності розігнаних компонентів збільшення напруги живлення. Для зниження негативних ефектів розгону застосовують поліпшені системи охолодження комп'ютерних компонентів. Для розгону процесора застосовується зміна множника (параметри Multiplier, CPU Ratio), зміна частоти системної шини (параметри FSB Frequency, Host Frequency, Host Speed ​​і т. д.) або обидві процедури. Розгін пам'яті здійснюється збільшенням частоти, яке, в свою чергу, досягається підбором дільника частоти системної шини (параметри Memory Mode, Memory Speed ​​і т. д.). Розгін пам'яті також здійснюється модифікацією затримок (таймінгів) (параметри TRas, TCas, Precharge Delay і т. д., їх число може доходити, в залежності від моделі материнської плати, до 50).

Використання спеціальних програм

В цьому розділі хочу розглянути одну з найпоширеніших програм-утилітів, яка дає змогу підвищити продуктивність нашого комп'ютера. Auslogics BoostSpeed - це умовно-безкоштовний набір утиліт для тонкого налаштування і оптимізації 32-бітних та 64-розрядних операційних систем Microsoft Windows. Gggі.jpg


Скачати її можна з офіційного сайту.Установка доволі проста. Даний програмний продукт може:

 • звільнити вільний дисковий простір;
 • робити дефрагментацію дисків;
 • підвищити швидкість включення/вимикання комп'ютера;
 • очистити тимчасові файли або видалити їх дублікати;
 • надійно видалити інформацію з жорсткого диска без можливості зворотного відновлення або відновлювати випадково видалені файли з кошику;
 • керувати запущеними процесами та деінсталювати встановлене програмне забезпечення;
 • оптимізувати пам'ять.

Утиліта перевіряє систему за допомогою 50 різних тестів, до кожного з яких надає добре документований радник для отримання кращої ефективності та стабільності.


--betlej_im 20:35, 5 лютого 2014 (UTC)

Ця категорія зараз порожня.