Підвищення продуктивності комп'ютера. СтарТ

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошук

Підвищення продуктивності ПК

111111111.jpg

Яким би швидким і чудовим не був новий комп’ютер, з часом він починає працювати повільніше. Надсучасний ПК, придбаний минулого року, вже не викликає такого захоплення, коли на ньому інстальовано кілька десятків програм, працюють антишпигунські та антивірусні знаряддя й завантажено неймовірну кількість небажаного вмісту з Інтернету. Робота може вповільнюватися дуже поступово та майже непомітно для користувача, аж поки одного дня ви не завважите, як довго відкривається програма або файл, і не замислитеся: «Що це з моїм бідолашним ПК?»

Якою б не була причина, покращити швидкодію ОС Windows і роботу ПК можна численними способами, навіть не оновлюючи устаткування. Ось кілька порад, які допоможуть оптимізувати роботу ОС Windows 7, щоб удосконалити її швидкодію.


Спробуйте скористатися засобом вирішення проблем із продуктивністю

Перш за все, можна скористатися засобом вирішення проблем із продуктивністю, який автоматично знаходить й усуває проблеми. Засіб вирішення проблем із продуктивністю перевіряє чинники, які можуть уповільнити роботу комп’ютера, наприклад кількість користувачів, які працюють у системі в цю мить, або програм, які виконуються одночасно.

Щоб відкрити засіб вирішення проблем із продуктивністю, натисніть кнопку ПускЗображення кнопки «Пуск» і клацніть Панель керування; у полі пошуку введіть засіб виправлення неполадок, а далі клацніть Виправлення неполадок. У розділі Система та безпека клацніть Перевірка проблем із продуктивністю.

Видаліть програми, якими ви ніколи не користуєтеся

Багато виробників ПК інсталюють на комп’ютери непотрібні вам програми. Це, зокрема, ознайомлювальні випуски та версії з обмеженими можливостям різноманітних програм. Виробники програмного забезпечення сподіваються, що ви попрацюєте з цими програмами та настільки їх уподобаєте, що оновите до повної або новішої версії. Залишивши на комп’ютері непотрібні програми, ви вповільнюєте його роботу, оскільки ці випуски використовують цінну пам’ять, займають місце на диску, а для їх роботи використовуються ресурси процесора.

Тож радимо видалити всі програми, якими ви не плануєте користуватися. Це стосується як програмного забезпечення, інстальованого виробником, так і ПЗ, яке ви інсталювали самостійно, але більше не бажаєте використовувати – особливо службових програм, призначених для покращення керування та точного настроювання устаткування та програмного забезпечення ПК. Службові програми, наприклад сканери вірусів, засоби очищення диска та знаряддя для резервного копіювання, часто запускаються автоматично під час завантаження, а потім працюють у фоновому режимі непомітно для вас. Багато хто з користувачів навіть не здогадується, що ці програми запущено.

Навіть якщо ви користуєтеся цим ПК вже давно, на ньому можуть бути інстальовані виробником програми, про які ви не знаєте або просто забули. Їх ніколи не пізно видалити, звільнивши системні ресурси, що досі витрачалися даремно. Можливо, колись ви вирішили, що рано чи пізно скористаєтеся цим ПЗ, але досі цього не зробили. Видаліть його, і ваш ПК запрацює швидше.

Обмежте кількість програм, які запускаються під час завантаження

У багатьох програмах передбачено автоматичний запуск під час завантаження ОС Windows. Виробники програмного забезпечення часто настроюють свої програми так, щоб вони відкривалися у фоновому режимі, працюючи непомітно для користувача. Завдяки цьому вони запускаються одразу, щойно ви клацнете їхню піктограму. Це дуже зручно, якщо ви постійно користуєтеся програмою, але якщо вона використовується рідко або не використовується взагалі, то лише даремно витрачає цінну пам’ять і збільшує час, необхідний ОС Windows для завершення завантаження.

Вирішіть для себе, чи потрібно, щоб програма запускалася під час завантаження.

Але як визначити, які саме програми запускаються автоматично під час завантаження? Іноді це цілком очевидно, оскільки програма додає піктограму до області сповіщень на панелі завдань – так можна дізнатися, що вона виконується. З’ясуйте, чи відображаються на панелі завдань програми, які не слід запускати автоматично. Підведіть вказівник до кожної піктограми, щоб дізнатися ім’я програми. Не забудьте натиснути кнопку Відображати приховані піктограми, щоб не пропустити жодної з них.

7704e102-acb8-40b0-b28e-0bbcba515daf 0.jpg

Кнопка «Відображати приховані піктограми» в області сповіщень І навіть під час такої перевірки деякі програми, що запускаються автоматично під час завантаження, залишаться непоміченими. AutoRuns для Windows – це безкоштовний інструмент, який можна завантажити з веб-сайту корпорації Майкрософт. У ньому відображаються всі програми та процеси, виконання яких розпочинається відразу після запуску Windows. Щоб скасувати автоматичний запуск програм під час завантаження Windows, можна відкрити засіб AutoRuns для Windows і зняти прапорець біля імені відповідної програми. Засіб AutoRuns для Windows призначено для досвідчених користувачів.

Дефрагментуйте жорсткий диск

кщо жорсткий диск фрагментовано, на ньому виконуються зайві операції, що може вповільнити роботу комп’ютера. Програма дефрагментації диска впорядковує фрагменти даних, щоб жорсткий диск працював ефективніше. Програма дефрагментації запускається за розкладом, але дефрагментувати жорсткий диск можна також і вручну.

Очистіть жорсткий диск

Непотрібні файли займають місце на жорсткому диску та можуть уповільнити роботу комп’ютера. Програма очищення диска видаляє тимчасові файли, очищує Кошик і видаляє різні системні та інші файли, які стали непотрібними. Покрокові інструкції щодо процедури очищення див. у статті Видалення файлів за допомогою програми очищення диска.

Запускайте менше програм одночасно

Іноді, змінивши підхід до використання обчислювальних ресурсів, можна суттєво підвищити швидкодію ПК. Якщо користувач звик працювати одночасно з вісьмома програмами та тримати відкритими з десяток вікон браузера, надсилаючи водночас миттєві повідомлення друзям, ПК такого користувача, звісно ж, працюватиме вкрай повільно. Якщо у вас одночасно відкрито багато повідомлень електронної пошти, це також зменшує обсяг вільної пам’яті.

Якщо ПК почав працювати повільніше, зважте, чи справді необхідно запускати стільки програм і відкривати стільки вікон одночасно. Якщо ви боїтеся, що забудете відповісти на повідомлення електронної пошти, спробуйте скористатися якимсь іншим нагадуванням замість того, щоб тримати відкритими всі повідомлення.

Користуйтеся лише однією антивірусною програмою. Використання кількох антивірусних програм може сповільнити роботу комп’ютера. На щастя, у разі запуску кількох антивірусних програм Центр підтримки сповіщає про це й може допомогти усунути проблему.

Перевірте комп’ютер на наявність вірусів і шпигунського програмного забезпечення

Якщо ПК працює повільно, можливо, його заражено вірусом або шпигунським програмним забезпеченням. Ця проблема виникає не так часто, як інші, однак і її слід брати до уваги. Тому не слід надто хвилюватися, доки не перевірите ПК за допомогою антишпигунської або антивірусної програми.

Поширена ознака появи вірусу – комп'ютер почав працювати значно повільніше, ніж зазвичай. Іншими ознаками є несподівані повідомлення, які відкриваються на ПК, програми, що запускаються автоматично, або безперервна робота диска, про яку свідчить характерний звук.

Шпигунське програмне забезпечення – це такий тип програм, які інсталюються (зазвичай без вашого відома) для спостереження за вашою діяльністю в Інтернеті. Перевірити комп'ютер на наявність шпигунського програмного забезпечення можна за допомогою Windows Defender або інших антишпигунських програм. Щоб отримати додаткові відомості, див. статтю Дізнатися, чи заражений комп’ютер шпигунським ПЗ.

Найкращий спосіб упоратися з вірусами – запобігти їх появі. Завжди запускайте програму захисту від вірусів і вчасно її оновлюйте. Однак іноді ПК може бути інфіковано, навіть якщо ви вжили всіх застережних заходів.

Вимкніть візуальні ефекти

Якщо ОС Windows працює повільно, можна пришвидшити її роботу, вимкнувши деякі візуальні ефекти. Оформлення буде не таке привабливе, зате швидкодія зросте. Що для вас важливіше: щоб система Windows швидше працювала чи щоб мала привабливіший вигляд? Якщо ПК досить швидкий, компроміси не потрібні, але якщо йому ледь вистачає потужності для ОС Windows 7, напевно, краще відмовитися від зайвого оздоблення.

Від якого саме – можна вибрати самому, вимкнувши по одному непотрібні візуальні ефекти, або вимкнути всі ефекти, які запропонує для цього ОС Windows. Ви можете керувати 20 візуальними ефектами, такими як прозора рамка вікон, спосіб відкриття або закриття меню та відображення тіней. Щоб настроїти всі візуальні ефекти для підвищення продуктивності, виконайте вказані дії:

  • відкрийте вікно "Продуктивність: інформація та знаряддя", натиснувши кнопку ПускЗображення кнопки «Пуск» і вибравши елемент Панель керування. У полі пошуку введіть Продуктивність: інформація та знаряддя і у списку результатів клацніть Продуктивність: інформація та знаряддя.;
  • клацніть Налаштувати візуальні ефекти. Потрібен дозвіл адміністратораЯкщо буде запропоновано ввести пароль адміністратора або підтвердити видалення, введіть пароль або надайте підтвердження.;
  • перейдіть на вкладку Візуальні ефекти, виберіть пункт Налаштувати найкращу швидкодію, а потім натисніть кнопку OK. (Для менш радикальних змін виберіть пункт Дозволити системі самостійно вибрати значення.);


Джерела інформації

Дивіться також

Корисні посилання