Фізмат Вікіпедія:Портал спільноти

Матеріал з Фізмат Вікіпедії
Перейти до: навігація, пошукКомп'ютерний вірус - це невелика програма, що написана програмістом високої кваліфікації, здатна до саморозмноження й виконання різних деструктивних дій. Одночасно зі створенням власних копій віруси можуть завдавати шкоди: знищувати, пошкоджувати, викрадати дані, знижувати або й зовсім унеможливлювати подальшу працездатність операційної системи комп'ютера.


Шляхи проникнення вірусівКомп'ютерним вірусам або іншим схожим програмами властиво поширюватися з одного комп'ютера на інший. Вони так розроблені, щоб проникати в систему вашого комп'ютера для з'єднання з іншими комп'ютерами та подальшого поширення.

Нижче представлені деякі шляхи, по яких віруси можуть проникнути на ваш ПК:

• Дискета, на якій знаходяться заражені вірусом файли;

• Комп'ютерна мережа, в тому числі система електронної пошти та internet;

• Жорсткий диск, на який потрапив вірус в результаті роботи з зараженими програмами;

• Вірус, що залишився в оперативній пам'яті після попереднього користувача.


Ознаки зараження


• виведення на екран непередбачених повідомлень або зображень;

• подача непередбачених звукових сигналів;

• несподіване відкриття і закриття лотка cd-rom- пристрою;

• довільний, без вашої участі, запуск на комп'ютері яких-небудь програм; Та не завжди такі ознаки викликаються присутністю віруса. Іноді це можуть бути наслідками інших причин. Також бувають непрямі ознаки зараження вашого комп'ютера:

• часті зависання і збої в роботі комп'ютера;

• повільна робота комп'ютера при запуску програм;

• неможливість завантаження операційної системи;

• зникнення файлів і каталогів або спотворення їх вмісту;

• часте звернення до жорсткого диска (часто блимає лампочка на системному блоці); • інтернет-браузер «зависає» або поводиться несподіваним чином (наприклад, вікно програми неможливо закрити) У 90% випадків наявність непрямих симптомів викликана збоєм в апаратному або програмному забезпеченні. Не зважаючи на те, що подібні симптоми з малою вірогідністю свідчать про зараження, при їх появі рекомендується провести повну перевірку вашого комп'ютера встановленою на ньому антивірусною програмою.


Методи виявлення вірусів


Виявлення вірусів зазвичай відбувається або при скануванні файлів для пошуку відомих вірусів, описаних у антивірусної базі, або при виявленні підозрілої поведінки будь-якої з програм. Як правило, ці методи виявлення вірусів реалізовані окремими модулями. У першому випадку антивірус, скануючи файл, звіряється з антивірусними базами, складеними виробником антивіруса. Якщо якась ділянка коду файлу відповідає коду вірусу описаного в базі, антивірус пропонує виконати наступні дії: 1. Видалити знайдений заражений файл.

2. Заблокувати доступ до цього файлу.

3. Відіслати інфікований файл в карантин (для недопущення подальшого розповсюдження вірусу).

4. Виконати лікування зараженого файлу (спробувати видалити тіло вірусу з файлу).

5. Попросити виконати лікування або видалення після перезапуску системи, якщо в даний момент це неможливо. У другому випадку антивірус простежує поведінку всіх програм. Якщо програма намагається виконати якесь підозріле дію – вона блокується. Антивірус інформує користувача про підозрілу поведінку програми. Такі превентивні методи виявлення вірусів дають можливість протистояти новим вірусам, які ще не описані в антивірусних базах. Однак, деякі антивіруси дають цьому методу першорядне значення, часом залякуючи і заплутуючи користувача занадто великою кількістю повідомлень про підозрілу поведінку програм. Для того щоб антивірус був максимально ефективний при виявленні і лікуванні вірусів, він повинен мати можливість своєчасно оновлюватися (зазвичай через Інтернет). Немає сенсу ставити на один комп’ютер кілька антивірусів. Через постійне підвисання це зробить роботу за таким комп’ютером просто неможливою. На сьогоднішній день існує величезна кількість антивірусних програм. Вони сильно розрізняються і за ціною, і за функціоналом. Є навіть безкоштовні антивіруси з непоганими можливостями.


Антивірусні програмиАнтивірус — програма для виявлення комп’ютерних вірусів, а також інших небажаних (шкідливих) програм та відновлення заражених такими програмами файлів. Також антивіруси використовуються для запобігання зараження файлів або операційної системи шкідливим кодом.

Найбільш популярні антивірусні програми:

Антивірус Касперського. Ця антивірусна програма включає в себе всі основні інструменти щодо захисту вашого ПК від вірусів. Є потужним антивірусом, чия надійність перевірена мільйонами користувачів по всьому світу.

Eset NOD32. Прекрасний програмний продукт. Забезпечує надійний захист комп’ютера від вірусів, практично не знижуючи продуктивності роботи ПК. Пропонуються рішення в сфері інформаційної безпеки як для домашніх ПК, так і для серверів і робочих станцій компаній будь-якого масштабу.

Symantec Norton Anti-Virus. Антивірусна програма Norton AntiVirus від компанії Symantec є одним з найбільш популярних антивірусних засобів у світі. Антивірус автоматом видаляє шкідливі програми, не створюючи перешкод у роботі користувача. Norton AntiVirus успішно протистоїть найсучаснішим spyware-і adware-програм.

Dr. Web. Хороший антивірус російського походження. Один з кращих антивірусів саме для лікування комп’ютера від вірусів. Більший у порівнянні з іншими антивірусами відсоток не видалених, а повернутих у споконвічний «здоровий» стан файлів.

Avast! Professional Edition. Непогана повнофункціональна антивірусна програма від чеської компанії ALWIL Software. Дозволяє детально налаштувати параметри користувача системи безпеки. Забезпечує хорошу надійний захист від вірусів і шпигунських програм.

Panda Antivirus. Один з кращих варіантів антивіруса для домашнього ПК. Володіє самим простим і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Як обіцяють виробники, ви просто встановлюєте продукт і забуваєте про віруси, програми-шпигунів, руткітів, хакерів, онлайн-шахраїв і крадіжці конфіденційної інформації.

McAfee VirusScan. Продукт McAfee VirusScan здійснює сканування файлових серверів і робочих станцій як за розкладом, так і за запитом користувача. Антивірус здатний виявляти і знешкоджувати віруси-трояни і програми-черв’яки. Крім того, системні адміністратори отримують можливість привласнювати програмам і процесам ту чи іншу ступінь пріоритетності. Відповідно до встановленого пріоритету вони і будуть скануватися антивірусом, що дозволяє економити ресурси корпоративних мереж.

Avira AntiVir. Популярний німецький антивірус. Може бути, саме тому AntiVir завжди відрізняли незмінна якість роботи і ефективність протистояння новим вірусам. Антивірус невимогливий до системних ресурсів, відрізняється високою швидкістю сканування і гарною якістю знаходження і лікування вірусів.


Лікування вірусівЗа умови, що у вас стоїть одна з найбільш популярних антивірусних програм з останніми антивірусними базами, вбудований монітор активності повинен сам справно сигналізувати про небезпеку зараження. Але вірогідність зараження вірусами, на жаль, є завжди. Якщо ваш комп’ютер почав працювати з незрозумілими «глюками», постійно пригальмовує, сам перезавантажується, і т.п. – Запустіть сканер перевірки комп’ютера на віруси. В ідеалі таку перевірку потрібно робити раз на місяць незалежно проявляються якісь «симптоми» вірусного зараження, чи ні. Дуже часто звичайне повне сканування цілком успішно справляється з завданнями виявлення і лікування вірусів. У деяких випадках антивірус може попросити перезавантаження. Але іноді антивірус не може впоратися з якимось новим вірусом у звичайному режимі. Проведіть лікування вірусів в безпечному режимі. А в ідеалі, якщо є можливість, приєднайте вінчестер з зараженого комп’ютера на інший ПК і перевірте його там. Або завантажитеся поза системою, припустимо, з завантажувального диска. У цьому випадку не відбувається автоматичного завантаження шкідливих програм, які запускаються разом із системними службами при запуску операційної системи на зараженому ПК. При скануванні ПК поза системою дуже добре зарекомендувала себе безкоштовна утиліта Dr.Web CureIt! Подібні утиліти є також і у McAfee, і у Касперського. Іноді, в особливо складних випадках може допомогти тільки ручне видалення вірусу. Для цього зробіть пошук за назвою вірусу в інтернеті. На кожний вірус достатньо інформації щодо його лікування. Не відкривайте невідомі інтригуючі посилання, перевіряйте незнайомі носії інформації, не заходьте сайти, про які є інформація, що вони заражають комп’ютери, т.п. Ці прості дії значно полегшать життя вашому антивірусу.Автор:((КоманDOS F-11)

Джерела інформації

http://uk.wikipedia.org/wiki/

http://tutcikavo.co.ua/


Дивіться також

http://wiki.fizmat.tnpu.edu.ua/index.php/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F:%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%22%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B8,_%D1%82%D0%B0_%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8!%22